Linaõli

Linaõli on kuumpressitud täiesti mürgitu loodustoode. Linaõli imendub puu sisse, kaitstes teda mustuse ja niiskuse ning lõhenemise eest. Linaõli toob esile kauni puusüü ja oksakohad.
Linaõli sobib toiduainetega kokkupuutes olevate puitpindade viimistlemiseks.

Kasutuskohad: lõikelauad, puidust nõud, puidust mänguasjad, mööbel, puidust seinad ja laed.

Kasutamisjuhend: lahustina võib kasutada tärpentini. Viimistle pintsli või lapiga õhukese kihina puidukiudude suunas ja anna aega õlil imenduda. Liigse õli, mis enam ei imendu, võib vajadusel ära pühkida. Puitpinnad lihvitakse vahepeal ja viimistletakse  uuesti. Sõltuvalt puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist on viimistluskihte 1-4.  Puidu otspinnad viimistle eriti hoolikalt. Kuivanud puitpinda võib viimistleda õrnalt lihvides või kaabitsaga töödeldes. Uus viimistlus tehakse vajadusel aasta pärast. Linaõli ei soovitata lakitud või värvitud pindadele. Kasutamine muuks otstarbeks ja vastupidiselt antud nõuannetele ei ole soovitatav.

Värvus: läbipaistev

Kuivamisaeg: õhukeselt pintseldatuna 1-7 ööpäeva, sõltuvalt alusmaterjalist ja ilmastikuoludest.

Koostis: linaõli

Kulu: hööveldatud puitpinnale 7-10 m²/l

Töövahendite pesu: tärpentin.

Keskkonnariskide vältimine: tootega kokku puutunud lapid ja puidulaastud võivad iseenesest süttida, sellepärast peab neid enne hävitamist säilitama veega niisutatult, hoidma suletud plekktaaras või põletama koheselt. Toode ei tohi sattuda pinnasesse, kana-lisatsiooni ega veekogusse. Lekkinud vedelik kogutakse kokku liiva vms. mittepõleva ja imava materjali abil. Tühjad ja kuivad müügipakendid võib toimetada pakendite kogumispunkti, sellise võimaluse puudumise korral üldprügilasse. Vedeljäätmed tuleb toimetada ohtlike jäätmete kogumispunkti vms. kohta.