Linaõli puidukaitsevahendiga

Linaõli puidukaitsevahenditega sisaldab linaõli, puidukaitsevahendeid ja tärpentini. Linaõli tihendab puitu ja toob esile kauni puusüü ja oksakohad. Puidukaitse-vahendid kaitsevad puitu sinevuse ja seente vastu. Linaõli puidukaitsevahenditega sobib puitmajade sisepinna viimistlemiseks.

Kasutuskohad: palkmajad ja saunad seestpoolt; väärispuidust uksed, aknad ja terrassid.

Kasutamisjuhend: ei lahjendata. Sega hoolikalt enne kasutamist ja kasutamise ajal. Doseeri materjali õhukeste kihtidena pintsli või lapiga ja lase imenduda. Liigse õli, mis enam ei imendu, võib vajadusel ära pühkida. Puitpinnad lihvitakse vahepeal ja viimistletakse uuesti. Sõltuvalt puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist on viimistluskihte 1-4.  Puidu ots-pinnad viimistle eriti hoolikalt. Uus viimistlus tehakse vajadusel aasta pärast. Linaõli puidukaitsevahenditega ei sobi lakitud või värvitud pindadele. Kasutamine muuks otstarbeks ja vastupidiselt antud nõuannetele ei ole soovitatav.

Värvus: läbipaistev

Kuivamisaeg: õhukeselt pintseldatuna 1-7 ööpäeva, sõltuvalt alusmaterjalist ja ilmastikuoludest.

Koostis: linaõli, puidukaitsevahendid ja tärpentin.

Kulu: hööveldatud puitpinnale 5-10 m²/l.

Töövahendite pesu: tärpentin.

Keskkonnariskide vältimine: tootega kokku puutunud lapid ja puidulaastud võivad iseenesest süttida, sellepärast peab neid enne hävitamist säilitama veega niisutatult, hoidma suletud plekktaaras või põletama koheselt. Toode ei tohi sattuda pinnasesse, kana-lisatsiooni ega veekogusse. Lekkinud vedelik kogutakse kokku liiva vms. mittepõleva ja imava materjali abil. Tühjad ja kuivad müügipakendid võib toimetada pakendite kogumispunkti, sellise võimaluse puudumise korral üldprügilasse. Vedeljäätmed tuleb toimetada ohtlike jäätmete kogumispunkti vms. kohta