Puutõrvaõli

Puutõrvaõli imendub puu sisse, kaitstes puitu niiskuse, mädaniku, hallituse ja siniseente eest.
Puutõrvaõli annab puidule kauni, läbipaistva ja vett tõrjuva pinna.

Kasutuskohad: paadid ja sadamakaid, palkmajad, aiamööbel, terrassid ja aiamajad, termiliselt töödeldud ning vaakumimmutatud puit.

Kasutamisjuhend: ei lahjendata.
Sega hoolikalt enne kasutamist ja kasutamise ajal. Doseeri materjali õhukeste kihtidena pintsli või lapiga ja lase imenduda. Liigse õli, mis enam ei imendu, võib vajadusel ära pühkida. Puutõrvaõli saab toonida värvi-pigmentidega. Uus viimistlus tehakse vajadusel aasta pärast. Puutõrvaõli ei sobi lakitud ja värvitud pindadele.

Värvus: helepruun

Kuivamisaeg: õhukeselt pintseldatuna 1-7 ööpäeva, sõltuvalt alus-materjalist ja ilmastikuoludest .

Koostis:  tärpentin, puutõrv,  linaseemneõli, fungitsiid

Kulu: saematerjalile 3-5 m²/l, hööveldatud pinnale ja palgipuule 5-10 m²/l.

Töövahendite pesu: tärpentin.

Keskkonnariskide vältimine: tootega kokku puutunud lapid ja puidulaastud võivad iseenesest süttida, sellepärast peab neid enne hävitamist säilitama veega niisutatult, hoidma suletud plekktaaras või põletama koheselt. Toode ei tohi sattuda pinnasesse, kanalisatsiooni ega veekogusse. Lekkinud vedelik kogutakse kokku liiva vms. mittepõleva ja imava materjali abil. Tühjad ja kuivad müügipakendid võib toimetada pakendite kogumispunkti, sellise võimaluse puudumise korral üldprügilasse. Vedeljäätmed tuleb toimetada ohtlike jäätmete kogumispunkti vms. kohta.